×

×

הדמיית שיער

התקרחות נגרמת לרוב מסיבות גנטיות, אך לעתים ניתן לזהות גורמים פסיכולוגיים כמו לחץ ומתח, תזונה לקויה, וכן מחלות מסוימות המובילות לתופעה (טריכוטילומניה, סבוריאה, ספחת ועוד). ההתקרחות פוגעת בביטחון העצמי והיא גורמת ללוקים בתופעה לאי שביעות כללית מהמראה שלהם. על אף שהתופעה הפכה כה שכיחה, עד שהיא אינה נחשבת כחריגה או לא מושכת, גברים מתקרחים ונשים הסובלות מנשירה נוטים לפנות לפתרונות רפואיים כדי לשפר את המצב.

הדמיית שיער המכונה גם איפור קרקפת, מילוי שיער או מיקרופיגמנטציה היא אחד מהפתרונות הללו, המביאה לתוצאות מצוינות בעלויות סבירות. הדמיית שיער או השתלת קעקועי שיער ניתן לבצע גם כאשר ההתקרחות היא חלקית, כלומר כאשר למטופל יש מפרצים גדולים בקו השיער או קרחת באזור הפדחת בלבד, כאשר התוצאות שמתקבלות יהיו טבעיות לחלוטין, דהיינו ישתלבו היטב עם השיער הקיים. המפתח להצלחה ולפופולריות של השיטה מבוסס על שלושה גורמים: בטיחות התהליך, מהירות הביצוע והאפשרות להחזיר את המצב לקדמותו (הטיפול הפיך).

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם קרחת ומפרצים! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כגון הדמיית שיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם קרחת ומפרצים! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כגון הדמיית שיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.


הדמיית שיער לאורך השנים

הדמיית שיער (מיקרופיגמנטציה) היא תהליך קדום יחסית, שהיה נפוץ בתרבויות שונות כאשר החדירו כל מיני חלקיקי חומרים מתחת לשכבת העור כדי לקעקע ציורים בעלי משמעות בצורה קבועה. מאז הקעקועים הם כבר לא סמל לפולחן דתי או צורת הסוואה, אלא הם הפכו למעין “פריט לבוש” אופנתי לכל דבר.

בשנת 1944 השתמשו לראשונה בקעקועים למטרות ריפוי וקוסמטיקה, בעיקר בכל הקשור להשתלות עור, מה שהוביל להתפתחות תחום הדרמוגרפיה. הדרמוגרפיה היום היא ענף מפותח שעושה שימוש בחומרים איכותיים ובפיגמנטים כימיים שאינן גורמים לאלרגיה המכילים תחמוצת ברזל בתרחיף של אלכוהול וגליצרול.

הדרמוגרפיה משמשת את הרפואה כבר כמה עשורים בתהליכים קוסמטיים רבים וכן כטכניקה משלימה לניתוחים שיקומיים. הכרת הצבעים השונים, טכניקות הערבוב, קפדנות, ויכולות אומנותיות הם כלים חיוניים שעשויים להשפיע משמעותית על התוצאה שתתקבל לאחר הדמיית זקיקי שיער.


כיצד פועלת הדמיית שיער?

בתהליך הדמיית שיער מחדירים חלקיקי פיגמנטים בעלי גוונים שונים לרקמת העור על ידי מחטים זעירות ועדינות מאוד המחוברות לדרמוגרף חשמלי או אלקטרוני. מכשיר הדרמוגרף למעשה מנחה את תנועת המזרקים בצורת שתי וערב הדרושה לצורך הטבעת הפיגמנט בעור, וכדי ליצור קעקועים של זקיקי שיער באמצעות הדמיה אומנותית של שיער.

טיפול מיקרופיגמנטציה לקרקפת נחשבת לשיטה ייחודית ומקצועית הדורשת מומחיות וניסיון, המשיגה הדמיה טבעית של צמיחת שיער על עור הקרקפת. הדמיית זקיקים יכולה להתבצע בהרדמה מקומית וזאת בהנחה והמטופל רגיש מאוד לכאב. בסופו של התהליך, ניתן לראות מעין שיער קצוץ המדמה בצורה טבעית התחלה של צמיחת שיער. ניתן להתאים את צבע הקעקוע לצבע השיער המקורי של המטופל.

שיטת המיקרופיגמנטציה מתפתחת ומתקדמת כל הזמן, ובכל זמן נתון מתווספים אליה חידושים שרק מוסיפים ליתרונות הקיימים שלה. אחד היתרונות החשובים של הדמיית שיער היא העבודה שהיא הפיכה. הדמיית שיער מאפשרת לאנשים שמאוחר יותר מתחרטים או לא שבעי רצון מהתוצאה, להסיר את זקיקי הפיגמנטציה באמצעות לייזר.

מצד שני, אם המטופל מסופק מהתוצאה ומשאיר את המיקרופיגמנט שמחקה את זקיקי השיער לזמן רב, הוא כנראה יצטרך לחזור בשלב כלשהו לחזק את הפיגמנט ולשפר אותו, הואיל ועם הזמן אפקט ההשתלה פוחת.


הסבר מורחב על התהליך

הדמיית שיער מבוססת על מכשיר המניע מזרקים בתנועות שתי וערב על העור. מחטי המזרקים הם בקוטר של 0.25 מ”מ עד 1.75 מ”מ, תלוי במכשיר, כאשר המכשירים מגיעים עם ראשים להם מזרק אחד, שלושה מזרקים, חמישה מזרקים או שמונה מזרקים. המחטים חודרות לעומק של 0.8 מ”מ עד 1.6 מ”מ, כיוון שחדירה עמוקה יותר לעור תוביל ליצירת קעקוע קבוע.

לפני הזרקת הפיגמנט ומילוי האזורים הקרחים, המומחה שמבצע את הטיפול צריך לשים לב להרכב הפיגמנט ולתאריך התפוגה שלו, חשוב שהפיגמנט יהיה בעל הרכב כימי לא רעיל, כזה שלא גורם לגירוי ברקמות, סטרילי, מכיל חומר שאינו פעיל (תחמוצת ברזל), עם צפיפות קבועה, ובעל חלקיקים בגודל של מעל 6 מיקרונים כדי שהתאים הקולטים יתקשו לקלוט אותם וכך הם יישארו זמן רב יותר באזור המטופל.

לאחר חיטוי קפדני של האזור המטופל עם כלורהקסידין, מורחים משחת אלחוש (שמרדימה מקומית את האזור המטופל) ומתחילים את התהליך מימין לשמאל כדי לעקוב אחרי העיצוב שנקבע מראש. העובי של הדמיית השיער תלוי במספר הפעמים שעוברים עם המחט באותו מקום וכן במהירות שקובעים במכשיר. ככל שהמהירות תהיה גדולה יותר, הקו יהיה דק יותר.

לתוצאות מדויקות במיוחד, חשוב למתוח את העור בעת ביצוע המילוי ויש לשמור על זווית של 90 מעלות עם המחט. לאחר סיום הטיפול, מכסים את האזור עם תחבושת טבולה בתמיסת מי מלח קרה שאותה יש להחליף מספר פעמים עד להסרה מוחלטת. בנוסף, יש ליטול אנטיביוטיקה במרשם רופא למשך 4-5 ימים כדי למנוע זיהום.


הדמיית שיער שאלות ותשובות

ש. למי זה מתאים?

ת. הדמיית שיער מיועדת בעיקר לגברים הסובלים מאלופציה כללית או חלקית, קרחות, צלקות בקרקפת ונסיגת קו השיער (מפרצים). היא מתאימה לאנשים בכל גיל ואידאלית עבור גברים הסובלים מהתקרחות בלתי הפיכה.

 

ש. כמה זמן מחזיקות התוצאות?

ת. במהלך הדמיית שיער, מחדירים פיגמנטים לעור, אשר לאחר מכן נשמרים מוגנים בשכבות העור העליונות. החידוש הטבעי של התאים גורם לכך שהפיגמנטים נפלטים מהם במהלך הזמן, מה שגורם לדהיית הפיגמנט. חידוש התאים תלוי בגורמים שונים כמו סגנון חיים, תדירות רחיצת האזור, חשיפה לשמש וגיל המטופל. לכן, קשה לקבוע בוודאות את משך זמן ההשפעה של ההדמיה, אם כי ההערכה נעה בין שנתיים לארבע שנים. כדי להאריך כמה שיותר את תוצאות ההדמיה, יש להקפיד למלא אחר הוראות המטפל, ואם יש צורך לחזור לאחר סיום התהליך לתיקונים, להתאמות של ההדמיה לתסרוקת ולחיזוק הפיגמנט. כאשר ההדמיה נעשית באופן חלקי, כלומר לא על כל הראש, יש לקצוץ את השיער הקיים כך שיתאים באורכו להדמיה. ברוב המכונים בישראל ניתנת אחריות למשך שנה ואף יותר לתוצאה, דרשו לקבל את תעודת האחריות בכתב.

 

ש. מהן תופעות לוואי של הדמיית/השלמת זקיקי שיער?

ת. הדמיית שיער היא שיטה יעילה ומהירה לטיפול ארוך טווח בהתקרחות, כאשר הסיכוי לתופעות לוואי הוא די זניח. כשפונים למומחים בתחום המשתמשים בחומרים איכותיים, מקבלים תוצאות שלא ניתן לקבל בטיפולים אחרים כנגד התקרחות, מפרצים, צלקות בקרקפת ועוד, גם מבחינת מהירות הטיפול, זמן החלמה ויעילות הטיפול. אם עוברים מיקרופיגמנטציה במרפאה לא מקצועית המציעה הדמיית שיער זולה במיוחד, חשוב שתיזהרו! כנראה שהטיפול מבוצע תוך שימוש בחומרים מאיכות ירודה, ללא התאמה מוקפדת של הצבע וללא סיוע במומחים מקצועיים לביצוע התהליך. תוצאות טיפול שכזה עלולות להיות שליליות מאוד. במקרים כאלה, עלולים להתפתח זיהומים חמורים במקום ההדמיה, ולכן יש להיזהר כאשר בוחרים את המרפאה המטפלת ולקבל המלצות וביקורות.

 

ש. כמה עולה הדמיית שיער?

ת. המחיר של הדמיית שיער אינו קבוע והוא תלוי בהיקף ובחומרת ההתקרחות. רמת התקרחות נמדדת לפי סולם נורווד-המילטון, המפרט שלבים שונים של התקרחות גברית. ככל שהאזור הקירח גדול יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר, וכך גם לגבי צפיפות השיער הנדרשת. עדיין, המחיר של הדמיית שיער הרבה יותר נמוך מזה של השתלת שיער, אך כמובן יקר יותר מזה של קעקוע רגיל. טווח המחירים של הדמיית שיער נע בין 1,000 ₪ במקרי התקרחות קלים ועד 12,000 ₪ במקרים של קרחת בכל הראש. להלן מחירים מעט מפורטים יותר בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים:

  • מחיר להדמיית זקיקי שיער לטיפול במפרצים - החל מ- 2,000 ש״ח
  • עלות טשטוש צלקות בקרקפת (תלוי בעומק ובגודל הצלקת) - החל מ- 2,500 ש״ח
  • מילוי/סגירת מפרצים משמעותית ע״י השתלת מיקרופיגמנטציה - החל מ- 5,500 ש״ח
  • השלמת זקיקי שיער/השתלת קעקוקי שיער על מרבית הראש - החל מ- 7,000 ש״ח