×

×

מזותרפיה לשיער

מזותרפיה היא שיטה יעילה לטיפול בסוגים שונים של תופעות גופניות כגון: צלוליטיס, השמנת יתר, הזדקנות עור הפנים והצוואר, הזדקנות העור באזור גב כף היד, כתמי עור ונשירת שיער. בשיטת המזותרפיה מחדירים קוקטייל של חומרים פעילים לתוך שכבת הדרמיס (לעומק של כמילימטר עד לעומק של כשני מילימטרים).

ישנן מספר שיטות להחדרת החומרים כאשר הנפוצה שבהן היא ע״י שימוש במחטים דקיקות (או במזרק אחד בעל מחט בודדת ) באמצעות רולר מחטים או דרמה רולר (מכשיר אסתטי קטן שמורכב מידית וגלגלת מיקרו מחטים, המכשיר עשוי להיות מכני או חשמלי). בטיפול מזותרפי אחר, משלבים מספר טכנולוגיות כגון: גלי רדיו והחדרת הקוקטייל ע״י לחץ אוויר גבוה.

שיטת המזותרפיה הומצאה עוד בשנות ה - 50 על ידי ד”ר מישל פיסטור, שגילה כי הזרקת תרופה במינונים מינימאליים מילימטרים מתחת לעור, תתרכז, ולאחר מכן תתפשט לאזורים העמוקים יותר ששם נמצאת הבעיה.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם נשירת שיער, מפרצים או שיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות בהם מזותרפיה לשיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם נשירת שיער, מפרצים או שיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות בהם מזותרפיה לשיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.


מזותרפיה לשיער

במקרים של נשירת שיער, שיטת המזותרפיה מתאימה רק אם ההתקרחות לא הגיעה לשלב שבו אין שורשי שיערות שניתן להחיות מחדש, כלומר כאשר הבעיה נמצאת בשלב התחלתי ולא מתקדם. מזותרפיה לשיער מבוססת על הזרקות באמצעות מחטים דקים מאוד המוחדרים לאזורים בעור ״הסובלים״ מנשירת שיער. ע״י שיטת המזותרפיה מחדירים חומרים מזינים כמו חומצת אמינו, ויטמינים, חומצה היאלורונית, פפטידים ביומימטיים, פפטידי נחושת, מינרלים שונים ומדללי דם שפועלים נגד ההשפעות שמחלישות את שורשי השיער.

סוג הטיפול ומספר הטיפולים משתנים בין מקרה למקרה ותלויים בעיקר ברמת נשירת השיער של המטופל. בתחילת התהליך, הטיפולים לרוב הם שבועיים, כאשר כל טיפול נמשך כעשרים דקות. את תוצאות הטיפול המזותרפי ניתן לראות כבר לאחר שלושה חודשים. עם התקדמות הטיפולים, פרק הזמן בין טיפול לטיפול מתארך בהדרגה ומגיע לבסוף לטיפול אחד בחודש.

טיפול מזותרפיה עשוי להיפרס על פני תקופה של עד שמונה חודשים, ופרט לתהליך עצמו, תדרשו לשמר את התוצאה באופן עצמאי באמצעות שימוש במשחות ושמפו מיוחדים וכן ע״י ביצוע עיסוי ראש. טיפול מזותרפיה נגד נשירת שיער אינו כואב ואינו מצריך זמן החלמה כלשהו, מאחר שהמחטים איתם משתמשים בטיפול הם דקים במיוחד. אם בכל זאת המטופל חווה חוסר נוחות מסוים בזמן הטיפול, ניתן לאלחש את האזור המטופל באמצעות מריחת משחת אמלה.


איך מתבצע הטיפול ולמי הטיפול לא מתאים?

את החומרים המרכיבים את הזריקות (קוקטייל החומרים שמעודדים צמיחת שיער ובמקביל חיזוק שורש השערה) בוחר המטפל (לא מחייב שהמטפל יהיה רופא או טריקולוג) בהתאם למצבו של המטופל (אופי הנשירה ופרמטרים אישיים אחרים).

מזותרפיה לנשירת שיער מתאימה במיוחד לאנשים בעלי שיער חלש ושביר הנובע כתוצאה ממחסור בוויטמינים ומרכיבים תזונתיים אחרים. לפי שיטת המזותרפיה, מזריקים ארבע זריקות על כל סנטימטר מרובע באזור המטופל, כאשר כל מזרק מכיל 4 מ”ל של חומר.

למרות שטיפול מזותרפיה לשיער נחשב לפופולארי במיוחד ולמרות התוצאות המרשימות שניתן להשיג באמצעותו, לא כל מטופל יהיה שבע רצון. במקרים פתולוגיים הקשורים לאלופציה אנדרוגינית מתקדמת (השם הרפואי לקרחת הנגרמת כתוצאה מאנזים 5 אלפא רדוקטאז, הלוקח מולקולת מים מההורמון הגברי טסטוסטרון וממיר אותו לחומר מסוים המדכא את גדילת השיער), תוצאות הטיפול לא הוכחו כיעילות.

אולם, יש לציין כי לא נעשו מספיק ניסויים מדעיים במטרה להוכיח את יעילות שיטת המזותרפיה במקרים של נשירת שיער והתקרחות, ולפיכך, ההנחות הללו מסתמכות על עדויות של מטופלים בלבד.


מהי מזותרפיה לשיער דרמהיל HL

המדובר על שיטה חדשה באופן יחסי, המתאימה בעיקר לנשים אולם גם לגברים, במהלכה מבוצעות זריקות באזור הקרקפת של קוקטייל חומרים מיוחד המכיל בשונה מקוקטיילים אחרים פפטידים ביומימטיים ופפטידי נחושת. התפקיד של חלק מהפפטידים המוזרקים הוא להיקלט בתוך זקיקי השיער במקום ההורמון הגברי DHT ועל ידי כך מנוטרלת השפעתו הקשה על הזקיקים. התפקיד של פפטידי הנחושת הוא להגביר את ההשפעה של הפפטידים הביומימטיים.

תפקידם לעודד התפתחות של כלי דם, ועל ידי כך יותר דם, חמצן וחומרי הזנה יגיעו לקרקפת. פפטידים ביומימטיים מחדשים את תאי עור הקרקפת והם נחשבים בין החומרים החזקים ביותר כיום כנגד נשירת שיער. השילוב של שני סוגי הפפטידים (נחושת וביומימטיים), גורם להארכת שלב צמיחת השיער וקיצור שלב הנשירה. טיפול מזותרפיה לשיער דרמהיל HL אורך כחצי שעה ומצריך כחמישה עד עשרה טיפולים.


מתי צריך לגשת לרופא?

העצה הטובה ביותר במקרים של נשירת השיער היא לגשת לרופא מומחה או לטריקולוג כאשר מופיעים הסממנים הראשונים לתופעת הנשירה, כדי שזה יעריך את המקרה לגופו ויאבחן את סיבת הנשירה (באמצעות מספר בדיקות קצרות הכוללות גם בדיקת טריקוגרם, ניתן לאתר את הסיבה לתופעה ממנה אתם סובלים ולהתאים את שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורכם).

חשוב להבין כי קיים הבדל גדול בין קרחת לבין נשירת שיער, המוגדרת כתופעה ״פחות קשה״ ואשר מצריכה בחלק מהמקרים טיפול שונה. במקרים שבהם הרופא חושב שהמזותרפיה לא תסייע לשיפור ההתקרחות, הוא ימליץ על שיטות טיפול אחרות בהן השתלה מיקרונית.