×

×

מיתוסים על השתלת ונשירת שיער

מתברר, כי למרות שהנושא נמצא חדשות לבקרים בכותרות ונכתבו מאות ואלפי מאמרים על השתלת שיער, קרחות, נשירה ומה שביניהם, רובנו עדיין מאמינים במיתוסים מופרכים בנוגע לשיער שצומח או חלילה נושר לנו מהקרקפת. למרבה הצער, הרצון העז להחזיר רעמה ליושנה, גורם לאנשים רבים לבצע פעולות שנויות במחלוקת שעשויות דווקא להביא להגברת הנשירה ולהאצת ההתקרחות. המשימה שלקחנו על עצמנו במאמר שלפניכם היא לעשות סדר בבלאגן על מנת להבהיר לכם מה נכון, מה מופרך וגם מספר טיפים שיכולו לעזור לכם לשמור על מה שקיים.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם קרחת, מפרצים או נשירת שיער! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כגון שימור שיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.


10 מיתוסים נכון או לא נכון?

 1. נשירת שיער פוסקת בגיל העמידה - לא נכון
  לרוע המזל נשירת השיער ממשיכה להתקדם לאורך כל השנים והיא לעולם אינה פוסקת מעצמה.
 2. חבישת כובעים גורמת לנשירת שיער - לא נכון
  אין בחבישת כובעים אף גורם שעשוי לעודד נשירת שיער.
 3. השתלת שיער תמיד תהיה בולטת לעין - לא נכון
  כאשר משתילים יחידת זקיקי שיער מקרוסקופיות, (Microscopic Follicular Unit Grafting (FUG שזו הטכניקה שבה מסירים רצועות עור מאזור תורם, מגיעים לתוצאות מעולות וזאת ללא סימנים או צלקות בולטות לעין ובשונה מהשתלה סטנדרטית.
 4. חפיפה, שימוש בקונדישנר והברשת שיער יום יומית גורמים לנשירה - לא נכון
  הברשת השיער, סירוק (לא אגרסיבי כמובן) וניקוי רק מפיל שערות שנצמדו לקרקפת בגלל חשמל סטטי, הפעולות עצמן אינן גורמות לתלישת השיער ונשירה.
 5. השתלת שיער בטכניקת FUE היא תמיד השיטה המועדפת - לא נכון
  FUE היא שיטה מעולה ועדינה באופן יחסי. בטכניקה זו מוציאים קבוצות קטנות של זקיקים אולם לא תמיד היא עדיפה על פני הוצאת רצועות מהעור בשיטת FUG. אצל אנשים עם שיער רך במקום התורם (במיוחד נשים הסובלות מדלילות רבה) מעדיפים השתלת רצועות עור.
 6. השתלת שיער עושים רק על הקרקפת - לא נכון
  מבצעים גם השתלות שיער באזורים אחרים כגון: זקן, גבות ואפילו באזור החזה.
 7. קוקו או מתיחת השיער גורם להחלשת השערה וגורם לנשירה - נכון
  כשמותחים שיער ומשחררים רק בסוף היום שורשי השיער נחלשים ובסופו של דבר המתיחה גורמת לנשירה.
 8. תספורת קצוצה וגם קרחת מחזקים את השיער - לא נכון
  למרות שהנטייה לחשוב כי שיער ארוך גורם להחלשת שורשי השיער, לאורך השערה אין כל השפעה על הנשירה. גם קרחת לא תורמת כלום לחיזוק שורשי השיער! כשהשיער גדל ומשתנה מזיפים לשיערה ארוכה, הוא מקבל את הגמישות הרגילה שלו וזאת בהתאם לגנים שלכם. אם היה לך שיער מקורזל ועשית קרחת, היה בטוח שהשיער החדש שיצמח לא יהיה חלק וגמיש…
 9. אין כל השפעה למכשור איתו מבצעים השתלת שיער - לא נכון
  למכשור איתו מבצעים את ההליך יש השפעה גדולה על התוצאה אותה ניתן יהיה להשיג! מכשירים כמו נאו-גרפט (NeoGraft) או ארטס (ARTAS), האחד מכני (נאו-גרפט) והשני רובוטי (ארטס), עוזרים לרופא להסיר ולהשתיל זקיקי שיער בדיוק רב. שימוש במקדחות ידניות לעולם לא ישיג תוצאה זהה.
 10. צבע וגוונים בשיער הורסים אותו - לא נכון
  השיער הוא אוסף של תאים מתים ולכן כל חומר שאינו מצליח לחדור אל תוך הזקיק אינו יכול להרוס את השיער או להשפיע על הנשירה. שימוש בחומרים כימיים שכן חודרים לזקיק השערה כן ישפיעו על הנשירה ולכן הימנעו ככל הניתן משימוש בחומרים שכאלה.