×

×

שיטת פלסמה תרפיה

נשירת שיער, קרחות, שיער דליל, מפרצים בשיער ועוד הן תופעות מטרידות מאוד, הפוגעות בצורה ישירה באיכות החיים. כאשר התופעות הללו פוגעות בנשים, התוצאה שמתקבלת היא ברוב המקרים מאוד לא אסתטית והיא משליכה רבות הן על הפן הנשי והן על הביטחון העצמי.

קרחת אצל גברים היא תופעה נפוצה ולמרות שהיא נפוצה, גברים רבים מוטרדים ממנה רבות וקשה להם להשלים עם המראה החדש.

שנים של מחקרים ופיתוחים הצליחו להביא בשורות מוגבלות אולם בשנים האחרונות חלה פריצת דרך של ממש. טיפול המכונה PRP - Platelet rich plasma או פלסמה-תרפיה הוכיח יעילות אצל נשים בלבד בעצירת הנשירה ובעידוד הצמיחה של שיער עבה ובריא למראה.

עצרי רגע

לא צריך להשלים עם נשירת שיער, קרחות או שיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כמו פלסמה תרפיה לשיער, שתעזור גם לך להיראות במיטבך. הרשמי כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.

עצרי רגע

לא צריך להשלים עם נשירת שיער, קרחות או שיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כמו פלסמה תרפיה לשיער, שתעזור גם לך להיראות במיטבך. הרשמי כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.


מהי שיטת PRP?

פלסמה עשירה בטסיות (PRP) משולבת כבר בענפים רבים של הרפואה המודרנית, אולם היא בולטת במיוחד בענף הרפואה האסתטית ובשנים האחרונות היא מבוצעת בהצלחה בעיקר לחידוש והצערת עור הפנים. השיטה ידועה גם בשם Mycells והיא מבוססת על הזרקת תאים מהמטופל עצמו.

בטיפול נגד נשירת השיער, ריכוז טסיות הדם ב- PRP הוא פי 7 מריכוזן הרגיל בדם, ובכך הן עוזרות לעצור את תהליך ההתקרחות הגברית. לאחר הזרקת הטסיות לעור (במקרה שלנו עור הקרקפת אולם במקרים אחרים מזריקים את הפלסמה לעור הפנים), הן גורמות לשחרור חומרים המכונים פקטורי צמיחה.

לפקטורים האלו, יש תפקידים שונים שמעוררים צמיחה ברקמות שונות. כשהם מגיעים לשכבות העור בהן מצויים שורשי השערה, הם גורמים לצמיחת שיער מחודשת. לדם שלנו יש יכולות לריפוי פצעים ולכן כאשר סובלים מפצע טרי אף אחד אינו מופתע מכך שהוא מתכסה במהירות בעור חדש. שיטת פלסמה תרפיה מבוססת על יכולות הסגולה של הדם העצמי - רגנרציה (התחדשות עצמית).


איך מתבצע הטיפול בפועל?

לוקחים דרך הוריד דם (בדומה לבדיקת דם המבוצעת בקופת החולים) המועבר לתוך מבחנה מיוחדת. את הדם שבמבחנה, מעבירים תהליך (בתוך מכשיר צנטרפוגה שפועל כ-15 דקות) שגורם להפרדת הדם למרכיביו.

בסוף תהליך העיבוד, מתקבלות כדוריות אדומות ולבנות, טסיות דם ופלסמה. לאחר ההפרדה, רק חלק מהפלסמה נשמר ועובר להזרקה. משתמשים רק בפלסמה שעשירה בטסיות (PRP) או עשירה בטרומבוציטים המאיצים את צמיחת השיער.

בשלב הבא, מורחים את האזור המטופל באמלה (משחה מאלחשת נגד כאבים) ולאחר שהאזור מורדם, מזריקים את הפלסמה העשירה בטסיות (PRP) לעומק של לא יותר משני מילימטרים באמצעות אקדח מחטים או באמצעות מזרק מיוחד בעל מחט קטנה ובדומה לטכניקת המזותרפיה שפותחה על ידי ד”ר מישל פיסטור.


יתרונות שיטת פלסמה-תרפיה

להזרקת פלסמה יש יתרונות ברורים על פני שיטות טיפול אחרות שעשויות לגרום לכאב בהן: טבעיות ובטיחות. חשוב לציין כי לטיפול אין תופעות לוואי והוא אינו גורם לאלרגיות וזיהומים לא הכרחיים שכן הדם שאותו מזריקים לאחר העיבוד (פלסמה עשירה) נוצר מדמו של המטופל עצמו. לא צריך להמתין עד להתקרחות וניתן למנוע בעיות מיותרות כבר שמתחילה להופיע הנשירה! ניתן להבריא שיער דליל וחלש, טיפול PRP נחשב ליעיל מאוד להתחדשות שורשי השיער.

טיפול פלסמה תרפיה לשיער יעיל לנשים בלבד ואינו יעיל לגברים!!!