×

×

שימור שיער

על רבים מאיתנו נשירת שיער והתקרחות משפיעה קשה. כולנו וודאי רוצים להראות ולהרגיש במיטבנו אולם לעיתים בעיות כגון נשירה וקרחות משבשות את מהלך החיים. ההשפעה של התופעות הללו היא הן במישור הנפשי והן מהפן האסתטי. בהמשך תוכלו להתנחם בעובדה שיש הרבה מה לעשות והטכנולוגיה החדישה שהגיעה לישראל יודעת לשמר היטב שיער.

שימור שיער היא טכניקה המבוצעת בשני שלבים: בשלב הראשון מתבצע ניקוי יסודי של עור הקרקפת (מסירים לכלוך, תאי עור מתים וקשקשת), יש לנקות את העור היטב שכן הניקיון הוא תנאי חיוני לטיפול אפקטבי.

בשלב השני מתיזים במהירות אדירה (200 מטר בשנייה) על הקרקפת תכשיר ששמו מינוקסי המבוסס על מינוקסידיל, שחודר ביעילות לתוך שכבת האפידרמיס. הטיפול שומר על השיער הקיים, עוצר את תהליך ההתקרחות ולעתים הוא גורם גם להצמחת זקיקי שיער חדשים.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם נשירה ושיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כגון שימור שיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.

עצרו רגע

לא צריך להשלים עם נשירה ושיער דליל! היום יותר מתמיד יש מגוון תכשירים יעילים, תרופות ושיטות טיפול חדשניות כגון שימור שיער, שיעזרו גם לכם להיראות במיטבכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ המבוצע רק על ידי רופאים ומכונים מובחרים.


מהו מינוקסי?

מינוקסי הוא תכשיר תרופתי שהחומר הפעיל והעיקרי בו הוא מינוקסידיל. באמצעות מינוקסי (מינוקסי 5 לגברים ומינוקסי 2 לנשים) מטפלים ברמות שונות של התקרחות. התברר כי מריחת מינוקסידיל על הקרקפת גורמת לגירוי השערה, מעודדת את זקיקי השיער לעבוד בקצבים גבוהים יותר וזאת על אף הנוכחות של ההורמון DHT.

השימוש במינוקסידיל אמור לגרום להפסקת הנשירה. יש לזכור כי המינוקסידיל אינו משבש את פעילות ההורמון, ולכן כאשר מפסיקים למרוח את התכשיר, הנשירה ברוב המקרים מתחדשת. מחקרים הוכיחו כי המינוקסידיל משפיע ישירות על זקיקי השיער, גורם להמרצתם כך שבסופו של יום, שלב הצמיחה (אנאגן – שלב הגדילה שנמשך על פני תקופה של שנתיים ועד שמונה שנים) שלהם מתארך ושלב המנוחה (טלוגן – שלב המנוחה נמשך על פני תקופה של חודשיים עד ארבעה חודשים) מתקצר. נראה כי הטיפול באמצעות מינוקסי יעיל יותר באזורי מרכז הקרקפת ופחות באזור המפרצים.


טכנולוגיית הג’ט בשימור שיער

טכנולוגיית הג’ט מייצרת לחץ אטמוספרי גבוה של כעשרה בר ומחדירה באופן מדויק ומבוקר את החומר הפעיל (חמצן משולב עם מינוקסי) אל תוך זקיקי השיער. החדירה לזקיקי השיער מתאפשרת בגלל הידית המיוחדת של המכשיר איתו מבצעים את הטיפול, הידית המיוחדת גורמת להחדרת חלקיקי הנוסחה אל תוך הקרקפת (בדומה להזרקת טיפות מיקרוסקופיות) כך שפעולת החומר הפעיל מתעצמת וגורמת לתוצאות נהדרות. פעולת ההתזה תורמת לשיפור זרימת הדם בקרקפת, והיא אף מסירה רעלנים, פגמים אחרים בעור ושכבות עור מתות. באמצעות טכנולוגיית הג’ט, נפתחות תעלות זקיקי השערה ובכך מתאפשרת הגעה של מרכיבים חשובים לתוך הקרקפת והתחדשות תאית.


שימור שיער שאלות ותשובות

ש. האם ניתן להצמיח זקיקי שיער חדשים במהלך טיפול שימור שיער?

ת. לא ניתן להצמיח זקיקי שיער חדשים תחת זקיקי שיער שנהרסו לחלוטין, אולם בעזרת טיפולי השימור כן אפשרי להאריך / להציל זקיקים שטרם נהרסו. בחלק מהמקרים טיפול שימור שיער מצליח לעורר זקיקים רדומים וגורם להצמחת שיער חדש.

 

ש. למה מיועד טיפול לשימור השיער?

ת. שימור שיער אמור לעצור את ההתקרחות והוא אינו גורם ברוב המקרים לצמיחת שיער מחודשת. הטיפול מחייה את זקיקי שיער והשיער יראה בריא וחזק יותר וכמו כן קצב נשירת השיער יפחת כמעט לחלוטין אם בכלל. המטרה בהליך היא לשמר את הסטטוס הקיים ולמנוע את המשך ההתקרחות. למרות כל האמור לעיל, בחלק לא מבוטל מהמקרים, חלק מזקיקי השיער שלכאורה נבלו ומתו, מתחילים להצמיח שיער מחדש!

 

ש. האם נדרשת פעולה נוספת לאחר ביצוע הטיפול?

ת. באופן כללי הטיפול מספיק ואין צורך לבצע פעולות נוספות אולם ההמלצה שלנו היא לתחזק עד כמה שניתן את התוצאה עם ערכה לשימור שיער שמכילה אמפולות, תוספי מזון ושמפו טיפולי.

 

ש. מי מתאים לשימור שיער?

ת. באופן עקרוני גברים ונשים הסובלים מהתקרחות ושיער דליל יכולים לעבור טיפולים לשימור שיער. אם אתה סובל ממפרצים בשיער, אם יש לך היסטוריה משפחתית של קרחת, אם את סובלת מתופעות של גיל המעבר (מנופאוזה) ועוברת טיפול הורמונאלי, אם השיער הפך לדק יותר והוא מקבל צורה “לא מסודרת”, מומלץ לעבור טיפולים משמרים שידחו את מועד ההתקרחות.